Teie loomale on teostatud kirurgiline protseduur. Kliiniku personali poolt on tehtud kõik vajalik operatsiooni õnnestumiseks ja  hilisemate tüsistuste vältimiseks.  Haavade õmblemiseks kasutatav materjal on isesulanduv, seega pole tarvis kliinikusse tulla niite välja võtma juhul, kui arst pole Teile seda spetsiaalselt öelnud. Loe, milline näeb välja operatsioonijärgne hooldus.

Kui looma esikäpal on side, siis võite selle 1 h peale kojujõudmist julgesti eemaldada, selle koha peal oli veenikanüül! Kui sidet/teipi ei ole, siis on see juba kliinikus eemaldatud.

Anesteesia järgselt võib koordinatsioon olla häiritud. Hoolitse, et loom ei saaks kõrgelt hüpata/ kukkuda.

Kui loom nõuab süüa, toitke teda väikeste portsjonite kaupa paaritunniste vahedega. Tavapäraste toitumisharjumuste juurde võite pöörduda operatsioonile järgneval päeval. Joogivesi peab olema vabalt saadaval, kuid esimese ööpäeva jooksul võiks pakkuda pigem väikseid koguseid kuid tihti.

Jälgi looma ööpäeva jooksul pärast operatsiooni, hoia teda soojas. Anesteesia mõjul võib looma kehatemperatuuri regulatsioon olla häiritud, s.t. kehatemperatuur võib langeda või tõusta normist madalamale või kõrgemale – mõlemad on ohtlikud looma elule ja tervisele. Looma normaalne kehatemperatuur on 38,0-39,0. Looma kraaditakse rektaalselt, enne tuleb kraadiklaasi ots libestada (nt.vaseliini, kreemi või toiduõliga).

10-14 operatsioonijärgse päeva jooksul toimub haava paranemine. Selle aja jooksul on omaniku kohus hoolitseda selle eest, et haav ei saastuks. Looma ei tohi riski vältimiseks lubada omapäi õue, ka ei tohi teda pesta.

Kontrollige võimalusel iga päev haava seisundit- haav ei tohi olla ei märgatavalt tursunud, olla niiske ega ka punetav. Paranevat haava võib hooldada arsti poolt ette nähtud vahenditega kui seda on Teile soovitatud (Nacl/kloorheksidiin puhastamiseks ning braunovidon salv/prontosan geel peale puhastamist haavale kanda). Puhastusained antakse vajadusel Teile kliinikust kaasa või saate neid soetada ka humaanapeegist!

Kui loomale on määratud krae või vest, tuleb seda kanda 14 päeva peale operatsiooni kuni haav on täielikult paranenud.

Küsimuste tekkimisel helista +372 5258012 või kirjuta info@tartuloomakliinik.ee

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *